PodróżowanieZwiedzanie

Jak dojechać do Wieliczki z Krakowa

Kopalnia soli w Wieliczce jest jednym z najciekawszych obiektów tego rodzaju w Polsce. Jest unikatowa na skalę europejską, dlatego przedstawiamy jak dojechać z muzeum z Krakowa. Muzeum znajduje się 15 kilometrów od centrum Krakowa. Przedstawiamy jak dojechać do Wieliczki z Krakowa.

Autobus jak dojechac do wieliczki z Krakowa

 

1. AUTOBUS

Z centrum Krakowa do Wieliczki odjeżdża autobus numer 304. Odjeżdża on z przystanku autobusowego w centrum miasta o nazwie – Dworzec Główny Zachód.Autobusy odjeżdżają od poniedziałku do piątku co 15 minut.

Natomiast w sobotę i niedziele kursują co pol godziny. Wysiąść należy na przystanku – Wieliczka Kopalnia Soli. I trzeba przejść 500 metrów na ulicę Daniłowicza 10, Gdzie zlokalizowane jest wejście do muzeum. Cena biletu to autobusowego to 4.60.

Bilety można zakupić w automatach – gdzie można płacić gotówką jak i karta oraz w automatach w autobusie gdzie można zapłacić jedynie karta oraz monetami.

Wieliczka mapa jak dojechac z Krakowa

2. POCIĄG

Aby dojechać pociągiem należy zakupić bilet na Dworcu Głównym w kasie lub biletomacie do stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia.

Połączenie oznaczone numerem SKA1. Podróż będzie trwać 25 minut. Cena biletu to 4 PLN. Z przystanku kolejowego należy przejść pieszo około 600 metrów na ulicę Daniłowicza 10, Gdzie zlokalizowane jest wejście do muzeum.

Jest to najszybsze, najtańsze oraz najwygodniejsze rozwiązanie jak dojechać  do Wieliczki z Krakowa. Pociągi kursują codziennie co 30 minut z Dworca Głównego do Wieliczka Rynek-Kopalnia.

SKA1 mapa jak dojechac z Krakowa do WieliczkiPociąg jak dojechac do Wieliczki z Krakowa

3.  WYPOŻYCZENIE SAMOCHODU

Do Wieliczki również można dojechać wypożyczonym samochodem. Polecamy samochody elektryczne jeżeli chodzi o dbałość o środowisko. Wypożyczalnie znajdują się w centrum Krakowa oraz na lotnisku.

Wypożyczenie własnego prywatnego samochodu zapewni wygodę i komfort w podróżowaniu oraz uwolni nad od czekania na autobus czy pociąg. Pojazdy elektryczne w Krakowie maja przywileje parkowania oraz poruszania się po mieście ze względu na brak szkodliwej emisji CO2 i innych gazów.

Zobacz także: JEDNODNIOWE ZWIEDZANIE KRAKOWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button