Zwiedzanie

Jednodniowa wycieczka po Krakowie

Kraków jest magicznym miastem, od tak dawna związany z historią i kulturą Polski. To tutaj miało wiele wydarzeń ważnych dla istnienia kraju. Miasto zamieszkiwane od XI wieku przez polskich królów.

Jednodniowe zwiedzanie Krakowa

Oto propozycja zwiedzenia Krakowa w jeden dzień:

1. Śniadanie – Mo-Ja Cafe , Starowiślna 14

śniadania kraków

Wspaniałe miejsce położone pomiędzy Rynkiem Głównym a Kazimierzem. Serwowane są tutaj śniadania oraz brunche. Menu jest bardzo zróżnicowane od standardowych potraw jak jajecznica, naleśniki, owsianki, omlety aż po burgery.

Miejsce idealne także dla wegetarian – znajdą oni tutaj mnóstwo dań pozbawionych mięsa. Oraz weganie i bezglutenowcy – o nich też zadbano i miejsce serwuje najwyższej klasy produkty.

2. Zwiedzanie Starego Miasta na Segway. Segway Kraków – Floriańska 22

Segway Kraków Stare Miasto

Segway to nowoczesne urządzenie do łatwego i przyjemnego przemieszczania się. Firma Segway Kraków oferuje wycieczki po Starym Mieście wraz z przewodnikiem mówiącym w języku polskim, angielski, niemieckim, hiszpańskim, chińskim, ormiańskim i rosyjskim.

Zostaniecie przeszkoleni z użycia Segway przed wycieczką, każdy uczestnik otrzymuje kask oraz opiekę przewodnika. Wycieczki są przeprowadzane w małych grupach do maksymalnie 10 osób. Co jest niezwykle ważne, bezpieczne oraz wygodne dla Kraków zwiedzanie miasta na Segway.

Zwiedzanie Starego Miasta zajmuje 2 godziny. Trasa zaczyna się na ulicy Floriańskiej 22, potem odwiedzicie Barbakan, Rynek Główny, dzielnicę uniwersytecką, ulicę Grodzką, bulwary wiślane oraz Jamę smoka Wawelskiego. Ponieważ jest to najszybsza opcja zwiedzenia ponad 20 punktów Starego Miasta wciągu 2 godzin, jest polecana dla turystów którzy zatrzymują się krótko w Krakowie.

Co zawiera wycieczka: szkolenie, hełm, peleryna przeciw deszczowa, przewodnik
Czas trwania: 120 min
Cena: 160 PLN od osoby
Adres: Floriańska 22
Numer telefonu: +48 510 070 005
Email: office@segwaykrakow.pl
WWW: http://segwaykrakow.pl/offers.html

3. Obiad – Domowe Przysmaki, Sławkowska 24A

Obiad Krakow

Restauracja położona w samym centrum Krakowa w pobliżu Rynku Głównego na ulicy Sławkowskiej 24A. Lokal posiada miejsca wewnątrz oraz w ogrodzie.

Restauracja serwuje polską kuchnie regionalną – pierogi, barszcz z uszkami, krokiety, zupę grzybową, żurek, flaczki, gołąbki czy bigos.

Oprócz tego znaleźć w menu można obce akcenty takie jak kuchnię grecka oraz włoską. Menu zawiera dania dla mięsożerców oraz dla wegetarian.

4. Popołudniowe zwiedzanie Kazimierza – Free Walking Tour

Kazimierz Free Walking Tour

Kazimierz znajduje się po drugiej stronie Wisły. W średniowieczu był zamieszkiwany przez wielu żydów – stąd otrzymał przydomek dzielnicy żydowskiej.

Od momentu upadku komunizmu pozycja Kazimierza jako turystycznego i popularnego miejsca zaczęła się umacniać. To właśnie tutaj Steven Spielberg nakręcił sceny do Listy Schindlera, a także na ulicy Szerokiej co roku miejsce ma Festiwal Kultury Żydowskiej.

Po przez turystykę spadła liczba mieszkańców i wzrosła liczba turystów. W samym Kazimierzu znajduje się ponad 300 różnych lokali, od barów, restauracje, puby czy kawiarnie.

Podczas darmowej wycieczki która swój start ma codziennie o godzinie 14:00 spod kościoła Mariackiego, można odwiedzić takie miejsca jak: synagoga Remuh, ulica Szeroka, Stara synagoga, synagoga Izaka, Stary cmentarz żydowski, Plac nowy – serce Kazimierza, miejsca gdzie Spielberg filmowa Listę Schindlera, kościół Bożego Ciała, kładka ojca Bernatka, Plac Bohaterów Getta.

Zwiedzanie trwa 2 i pół godziny, jest darmowe, ale opiera się na pozostawieni dowolnego datku dla przewodnika.

5. Kolacja – BARKA, Podgórka 16
Barka na Wiśle

Restauracja znajduje się na holenderskiej Barce Alrina na Wiśle. Ma ona 130 lat, 55 metrów długości, w Eurpie istniej tylko 3 modele taki jak ten.

Jest to idealne miejsce na wieczorną romantyczną kolację ze względu na widoki i nastrojowa muzykę. Restauracja oferuje kuchnie międzynarodową, znajdą tu cos dla siebie mięsożery, wegetarianie i weganie.

6. Wieczorny spacer po Starym Mieście

Nocne zwiedzanie Krakowa

Ze względu na oświetlenie oraz nocny klimat ważny by wieczorem odwiedzić kilka lokalizacji które o tej porze wyglądają magicznie. Rynek Główny z Sukiennicami, Bramę Floriańską, Teatr Słowackiego, ulicę Grodzką z jej kościołami, oraz Bulwary Wiślane.

Wieczorami w Krakowie budzi się życie miasta, wiele lokali jest otwartych tylko nocą – puby, bary i dyskoteki.

Zobacz także: PRZYSMAKI REGIONALNE KRAKOWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button