PodróżowanieZwiedzanie

Czy Kraków jest bezpieczny?

Kraków należy do drugiego najbardziej zamieszkałego miasta Polski. Znajduje się w nim wiele historycznych pomników i atrakcji dla turystów. Jest także kulturową stolicą Polski. Sprawia to iż wiele ludzi przemieszcza się do Krakowa, czy to do pracy, studiów czy jako turyści dla rozrywki. Dlatego każdy może się zastanawiać czy Kraków jest bezpieczny?

Kraków uznawany jest za bezpieczne miasto w opinii mieszkańców oraz turystów. Często obcokrajowy pytają nas mieszkańców Małopolski czy Kraków jest Bezpieczny. Zwykle odpowiadamy że jest bezpiecznie. Nie mniej jednak zawsze zdarzają się odstępstwa od normy a w wyniku czego i przestępstwa.

Kraków a zwłaszcza ścisłe centrum miasta jest monitorowane przez odpowiednie służby a także częste patrole policji i straży miejskiej. Zapewniają one bezpieczeństwo turystom i mieszkańcom przebywającym w mieście.

Nie ważne czy podróżujesz po Polsce czy Wielkiej Brytanii zawsze powinieneś być czujny i myśleć trzeźwo, gdyż niebezpieczeństwo czai się wszędzie.

Czy Kraków jest bezpieczny?

Czy Kraków jest bezpieczny?

Kraków nie jest uznawany przez policję jako niebezpieczne miejsce. Można czuć się bezpiecznie w przestrzeni publicznej. W ciągu dnia spotkasz na ulicach mnóstwo rodzin spacerujących z dziećmi. A wieczorami studentów oraz turystów bawiących się w barach oraz dyskotekach.

Polska jest krajem gdzie kradzieże, rozboje, napaści czy wymuszenia są na porządku dziennym. Można czuć się bezpiecznie zwiedzając miasto.

 

Na co uważać w Krakowie by nie zostać oszukanym :

1. KLUBY ZE STRIP-TEASE’EM

Kraków ze względu na swoje walory turystyczne, a także tanie loty oraz niskie ceny stał się miastem wieczorów panieńskich i kawalerskich wśród mieszkańców Europy Zachodniej. Co sprawiło powstanie dużej liczby klubów nocnych.

Miasta stara się walczyć z tym procederem, lecz wg prawa jest to legalny biznes. Jednak turyści a zwłaszcza mężczyźni szczególnie muszą uważać na siebie i swój „portfel”. Na prawie każdej głównej ulicy Starego Miasta zostaniemy zaczepieni przez piękne kobiety abyśmy weszli do ich klubu.

Promotorki kuszą nas niskimi cenami drinków a także niesamowicie pięknymi tancerkami. Gdy usiądziecie przy stole, dosiądą się do was piękne roznegliżowane tancerki. Będą z wami prowadzić miłą rozmowę [grę słowną, przez podrywanie], namawiać was będą aby postawić im drinki po 60 – 100 PLN. Są one zaznajomione z socjotechnikami, będą was namawiać na prywatny taniec [ 10 minut od 150 PLN].

Musicie uważać na drinki, które są serwowane w takich klubach. Gdyż jeżeli jesteście już pod wpływem alkoholu i uroku nagich kobiet nie pomyślicie iż w waszym drinku znajduje się narkotyk. Gdy pójdziecie na prywatny taniec, tancerka uwiedzie was swoim ciałem, ale po 10 minutach pojawi się managerka. I dzięki manipulacji będzie was namawiać na kupno kolejnego tańca lub drogiego drinka. I to właśnie w następnym waszym drinku znajdzie się narkotyk.

Jeżeli narkotyk zadziała, to zgodzicie się zapłacić kartą za następny erotyczny taniec. Gdy będziecie płacić za niego kartą managerka wprowadzi ogromne sumy do terminala. Od około 1000 PLN w górę [tobie powie że taniec kosztuje 150 PLN]. A będzie mówić tobie że transakcja się nie powiodła i musisz ponownie wpić swój PIN. A po kilku takich transakcjach wyczyszczą tobie konto. Bo każda transakcja będzie zaakceptowana.

Zdarza się iż jeśli nie chcesz zapłacić kartą to w lokalu znajduje się magicznie bankomat z którego wybierzesz ogromne ilości gotówki. Ale rano będziesz pamiętać to przez mgłę gdyż narkotyk na ciebie oddziaływał.

Były odnotowane sytuację przez Policję iż „ktoś” z klubu w czasie twojego show, użył twojego telefonu i za sprawą aplikacji bankowej wziął na ciebie szybki kredyt. Dlatego odradzamy wizyty w takich miejscach gdyż nie istnieje w Krakowie bezpieczny Strip Club gdzie możesz się bawić bez obawy o pieniądze oraz o to iż zostaniesz odurzony narkotykami.

Ekstremum była sytuacja kilka lat temu gdy jeden turysta otrzymał tak dużą dawkę narkotyku w drinku iż zmarł na zawał serca.

Rekordową stratę odnotował polski dyrektor spółki, który został odurzony i stracił 1000000 PLN – tak! jeden milion złotych.
INFORMACJE

Striptease w Krakowie

 

2. ZBYT PRZYJAZNE KOBIETY W BARZE LUB NA ULICY

Istnieje drugi pomysł na złupienie portfeli mężczyzn podróżujących po Krakowie. Wieczorami grupki kobiet, dwie lub trzy wyszukują w barach samotnych obcokrajowców którzy już są odurzeni alkoholem. Kobiety dosiadają się, zaczepiają, starają się bawić z wami. Może zaczepią was na ulicy że szukają jakiegoś baru i nie są z Krakowa, czy dyskoteki. By w końcu będą chciały was tam zabrać.

Posiadają one ukryty cel, zabrać was do Strip Clubu dla którego pracują. Wam będzie już wszystko jedno bo jesteście pijani i w towarzystwie pięknych kobiet. Ale one mogą was bardziej odurzyć i stracicie wszystkie pieniądze ze swojej karty kredytowej.

Dlatego pamiętajcie nie wszystkie kobiety które spotkacie będą chciały waszego dobra. Ale nie oszukujmy się które kobiety podrywają w barze pijanych samotnych mężczyzn?

Przed rokiem 2000 takie zdarzenia nie miały miejsce. Spowodowane jest to rozwojem turystyki, która prowadzi często do tworzenia oszustw i pułapek. Kraków nie jest jedyny, dzieje się to także w Pradze, Lwowie, Budapeszcie czy Barcelonie.

Czy w Krakowie można czuć się bezpiecznie z obcymi?

 

3. RESTAURACJĘ ORAZ BARY BEZ MENU

Może zdarzyć się iż traficie do miejsca gdzie nikt nie poda wam menu [jest ono tylko przy barze]. Zamówicie drinki lub jedzenie. Będziecie się dobrze bawić wśród znajomych, ale na koniec kelner przyniesie wam ogromny rachunek na ponad tysiąc złotych. Nie skończy się dla was takie wyjście na drinka przyjemnie.

Dlatego zawsze pytajcie o menu i o ceny rzeczy które zamawiacie!

Krakow jest bezpieczny? Drogie bary w Krakowie

 

4. NIEUCZCIWI TAKSÓWKARZE

Podróżując z lotniska czy po centrum miasta możesz zawsze trafić na nieuczciwych taksówkarzy. Którzy za przejazd ich taksówką będzie kosztował ciebie nawet 6 razy więcej niż przejazd taksówką korporacji czy Uberem.

Zawsze gdy jesteś zmuszony użyć taksówki której nie znasz czy nie znasz korporacji zapytaj o ceny, one powinny być umieszczone w tylnej części taksówki. Nie mniej zawsze zalecamy używać Bolta lub Ubera ze względu na niską cenę oraz bezpieczeństwo. Korzystając z aplikacji wiesz gdzie się znajdujesz oraz ile zapłacisz za kurs taksówką.

Nieuczciwi taksówkarze

4. NIEUCZCIWIE TRANSAKCJE W KANTORACH

W Krakowie częste są sytuacje iż ludzie w centrum miasta zostali oszukani. Gdyż każdy kantor nie przyjmuje „zwrotów” i nie daje możliwości cofnięcia transakcji. Kantory wyświetlają swoje ceny skupu walut w sposób przemyślany czy podstępny.

Często podawane są ceny sprzedaży obcych walut a nie ich skupu. Gdy zobaczymy super dobrą wysoką cenę np EUR 4,60 będziemy chcieli sprzedać nasze Euro. Ale prawdziwa cena skupu EUR będzie np wynosić 3,60 PLN. Więc osoby mniej uważne mogą stracić na sprzedaży waluty dużo pieniędzy.

Popularne jest też przemieszczanie cyfr. Gdy sprzedaż EUR wynosi w takim kantorze 4,60 to skup EUR oznaczony jest jako 4,06. Ponownie osoby mniej uważne nie spieszące się, stracą trochę pieniędzy. A gdy się zorientujemy kantor nie przyjmie cofnięcia transakcji.

Warto zapytać przed dokonaniem transakcji ile otrzymamy PLN za np 100 EUR.

Money in Poland

 

Konkluzja jest jednak jedna, zawsze musicie uważać na siebie podróżując. Sprawdzajcie miejsca do których chcecie pójść. Promotorzy nie zawsze poprowadzą was do najlepszych miejsc. Zdrowy rozsądek zapewni wam spokojny i bezpieczny pobyt.

A wy jak uważacie, czy Kraków jest bezpieczny? Podzielcie się opiniami w komentarzach co wam przydarzyło się w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button