Podróżowanie

Jak dojechać z Krakowa do Zakopanego

Zakopane od Krakowa oddalone jest około 110 kilometrów. Przedstawiamy najlepsze sposoby jak dojechać z Krakowa do Zakopanego w najbardziej komfortowy, szybki oraz tani sposób.

Tatry Dolina Chochołowska

Zakopane jest polską stolicą zimową. Gdzie przez pół roku panują idealne warunki do narciarstwa. Podhale gdzie znajduje się Zakopane jest bardzo malowniczym terenem w którym położone są Tatry – najwyższe góry Polski. Polecamy wszystkim choć raz w życiu odwiedzić ten region, zobaczyć:

  • Gubałówka
  • Kasprowy Wierch – kolej linowa
  • Morskie Oko
  • Giewont
  • Wielka Krokiew – skocznia narciarska
  • Krupówki – główna ulica Zakopanego
  • Dolina Kościeliska

Wielu turystów zadaje sobie pytanie jak dojechać z Krakowa do Zakopanego. Oto najlepsze opcje na dojazd do Zakopanego i zwiedzenia Podhala:

AUTOBUS do Zakopanego

Z Głównego Dworca Autobusowego w Krakowie możemy dostać się do Zakopanego autobusem. Linię obsługuje FLIXBUS. Bezpośrednie połączenia odjeżdżają o godzinie: 04:15, 04:45, 05:40, 06:30, 06:50, 09:10, 10:10, 11:00, 11:40, 13:25, 14:45, 15:00, 17:10, 18:10.

Podróż autobusem trwa 2 godziny i 20 minut. Cena za bilet to od 10 do 40 PLN. Sugerujemy wcześniejszy zakup online by uzyskać lepszą cenę.

Flixbus

 

POCIĄG z Krakowa

Z Głównego Dworca Kolejowego w Krakowie możliwe jest dojechać z Krakowa do Zakopanego w 4 godziny – jest to najdłuższa z proponowanych opcji. Pociągi z Krakowa odjeżdżają o godzinie 06:57 oraz 17:13.

Ze względu na długi czas podróży cena jest bardzo niska i wynosi 15 PLN. Podczas podróży można zobaczyć malownicze zakątki Podhala.

Intercity

PRYWATNY TRANSFER Z KIEROWCĄ

Możliwe jest wynajęcia samochodu w Krakowie ale my proponujemy transfer do Zakopanego ze zwiedzaniem. Ceny zaczynają się od 100 PLN od osoby w prywatnym samochodzie.

Opcja jest bardzo dobra dla ludzi podróżujących grupami, rodziny. Czas wycieczki z podróżą to od 8-10 godzin. Kierowca odbiera grupę spod hotelu i odwozi po wycieczce na miejsce.

ZOBACZ TEŻ: ZABYTKI KRAKOWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button