Podróżowanie

Krakow Energylandia

Krakow Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Ten park oferuje różne atrakcje i zajęcia. Jest to najpopularniejszy park w ostatnich latach.

KRAKOW ENERGYLANDIA PARK ROZRYWKI

Park Energylandia zlokalizowany jest w miejscowości Zator, znajduje się na zachód od Krakowa, gdzie można dojechać samochodem lub autobusem – Energylandia posiada własną linię autobusową z krakowskiego Dworca Głównego.

Energylandia biggest rollercoaster
Source: https://energylandia.pl/

ENERGYLANDIA PARK posiada 6 stref:

 • Fairytale Land
 • Family zone
 • Extreme zone
 • Water Park
 • Dragon Town
 • Aqualantis

 

Fairytale Land

To strefa dziecięcych marzeń – gdzie spotkają wszystkie ulubione postacie z bajek i bajek. Jest to świat z kreskówek i filmów, w którym ty i twoje dzieci zobaczycie przygody różnych niesamowitych postaci, bohaterów, zwierząt domowych i wielu magicznych stworzeń.

Fairytale Land to aprawdę bezpieczna strefa dla małych dzieci, gdzie mogą korzystać z karuzeli, mini zjeżdżalni, a nawet samolotów i samochodzików.

 

Fairy Tales Krakow Amusement Park
Source: https://energylandia.pl/

Family zone

Jest to strefa przeznaczona na zabawę z całą rodziną, ale należy pamiętać, że istnieją atrakcje o minimalnym wzroście 140 cm.

W tej strefie można bawić się na kolejkach górskich, które wcale nie są takie straszne, i to bardziej rodzinna zabawa z małą adrenaliną, którą można znaleźć w innej strefie parku Energylandia. Dla rodzin przygotowano autodrom Formuły 1, pociąg widokowy i przejażdżki wodne.

 

 

Extreme zone

Strefa ekstremalna przeznaczona jest dla osób kochających adrenalinę oraz dla tych, którzy lubią stawiać czoła lękom. To zabawa i emocje dla różnych ludzi. To najpopularniejsza strefa w parku Energylandia, gdzie młodzież i starsi ludzie szukają dobrej zabawy i czegoś, co przyniesie mocniejsze emocje.

Tutaj znajdziesz ponad 10 różnych ekstremalnych opcji dla Ciebie, ogromne wahadło, najszybsze i największe rollercoastery w Polsce, 40 metrowy Space Booster z prędkością 100 km/h, Megacoster Hyperion – największy i najszybszy w całej Europie [142 km/h ], kolejka wodna.

 

Extreme rolercoaster Krakow
Source: https://energylandia.pl/

Water Park

Park Wodny to tropikalna wyspa z mnóstwem wodnych atrakcji. Park Wodny Big Milk – to miejsce do zabawy i wypoczynku. Gdzie można odpocząć w cieniu pod parasolem, a dzieci będą bawić się w wodzie, ale są pod opieką ratowników. Całe miejsce wygląda jak egzotyczna wyspa, z czystą i krystaliczną wodą.

Tropical Fun – to miejsce, w którym będziesz się dobrze bawić na 14 różnych zjeżdżalniach, dobranych dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich są powolne, inne relaksujące, a inne szalone i ekstremalne.

 

Exotic Fun to największy otwarty aquapark w Polsce. Strefa aquaparku działająca głównie w okresie letnim, ze względu na warunki pogodowe.

Dragon Town

Jest to strefa fantasy i wygląda jak wzięty  wystrój prosto z Wiedźmina, Harry’ego Pottera czy Władcy Pierścieni. Ścieżki i uliczki wyglądają jak ze średniowiecznych opowieści gotyckich, z niesamowitą architekturą, zamkiem i atmosferą stworzoną przez pochodnie i dekoracje sprawią, że pokochasz to smocze miasto.

Największą atrakcją jest tu drewniana kolejka Zadra – która jest najwyższą drewnianą kolejką na świecie, poruszającą się z prędkością 121 km/h. To podróż do średniowiecznego, fantastycznego świata baśni, magii i smoków.

 

 

Aqualantis

To najnowsza część Energylandii otwarta w 2021 roku. To strefa, w której odkryjesz starożytną Atlantydę. Największą atrakcją jest Abyssus, a także świątynia boga morza, gdzie na łodziach można odkryć to tajemnicze morskie królestwo. Gdzie będziesz musiał uważać, aby nie obudzić się ze śpiącego boga morza i przetrwać podróż do rozwiązania tajemnicy Abyssus.

Aqualantis in Krakow Energylandia
Source: https://energylandia.pl/

 

Energylandia amusement park
Source: https://energylandia.pl/

JAK DOSTAĆ SIĘ DO KRAKOW ENERGYLANDIA PARK

Energylandia znajduje się w miejscowości Zator pod Krakowem przy ulicy Aleja 3 Maja. Do tego miejsca bez problemu dotrzesz samochodem, który możesz również wynająć w Krakowie. Możesz też pojechać autobusem z Głównego Dworca Autobusowego w Krakowie. Kursują co godzinę do Energylandii z Krakowa.

KIEDY JEST OTWARTA ENERGYLANDIA PARK

 

Energylandia czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 20:00. Ale pamiętaj, że zobaczenie i wypróbowanie wszystkiego, co chcesz, może zająć wiele godzin, więc nie jest zbyt rozsądne, aby przyjść wieczorem na 60 minut. Twój bilet pozwalał Ci spróbować wszystkiego, co jest w parku. Zabierz kostium kąpielowy, aby przygotować się do zabawy w wodzie.

Wycieczkę do Energylandii warto zaplanować już od rana, abyście mogli spróbować wszystkiego. W parku można mieć bezpieczną zabawę, przygodę oraz czas na relaks i jedzenie, są tu różne restauracje i różne rodzaje jedzenia.

 

 

TIPS AND TRICKS KRAKOW ENERGYLANDIA PARK

 

 • Zaplanuj swój dzień i przyjedź wcześniej
 • Jeśli boisz się ekstremalnych kolejek, wypróbuj różne ich rodzaje w parku
 • Można przyjechać samochodem i zaparkować na miejscu parkingowym
 • Weź strój kąpielowy
 • Dzień przed wizytą w parku radzimy nie imprezować i nie pić alkoholu
Energylandia Water Park
Source: https://energylandia.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button